يكشنبه 15 تير 1399   03:05:49
11:181399/3/13
سامانه نرم‌افزاری بررسی حوادث در نفت مناطق مرکزی عملیاتی شد

فاز نخست سامانه نرم‌افزاری بررسی حوادث به‌منظور تجزیه و تحلیل، ریشه‌یابی حوادث، پیشگیری از تکرار حوادث پرسنلی و صیانت از محیط زیست و تأسیسات در شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت‌های تابع عملیاتی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت نفت مناطق مرکزی در رابطه با لزوم راه‌اندازی این سیستم اظهار کرد: سیستم مذکور به‌منظور مدیریت اقدام‌های اصلاحی و پیشگیرانه برای جلوگیری از تکرار مجدد حوادث شامل حوادث انسانی اعم از پرسنلی و غیرپرسنلی، زیست‌محیطی شامل آب، هوا و خاک، تأسیسات سرمایه‌ای با بهره‌گیری از خدمات فنی تخصصی اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت طراحی و اجرا شد.

علیرضا عیدک‌زاده افزود: این سیستم، فرآیند بررسی و تحلیل حوادث با جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات در همه سطوح سازمانی از طریق ثبت اطلاعات از سوی نمایندگان اچ‌اس‌یی در ستاد و شرکت‌های تابع صورت می‌گیرد و با پیاده‌سازی ماتریس‌های ارزیابی سطوح حادثه، پیامدها و ثبت آنها و همچنین بررسی علل احتمالی حوادث در سیستم به ارزیابی ریسک، مخاطره‌ها و مدیریت متمرکز اطلاعات حوادث پرداخته می‌شود.

در فاز نخست سیستم نرم‌افزاری بررسی حوادث، یکپارچه‌سازی اطلاعات این حوزه در ستاد، شرکت‌های تابع و مناطق عملیاتی راه‌اندازی شده و برای بهره‌برداری در اختیار کارشناسان ذی‌ربط قرار گرفته است، همچنین با ثبت و تجمیع اطلاعات، در فاز بعدی می‌توان به تحلیل ریشه‌ای وقوع حوادث و طراحی داشبوردهای مدیریتی پرداخت.

1/29508

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
علیرضا عیدک زاده، نفت مرکزی، سیستم نرم افزاری بررسی حوادث، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
ثبت ۱۳۲ میلیون نفر- ساعت کار بدون حادثه منجر به فوت در شرکت نفت مرکزی
آغاز طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران
  • 1399/3/25 يكشنبه آغاز طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران
    طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران با سرمایه‌گذاری افزون ‌بر ۱۲۵ میلیون یورو با هدف بهره‌برداری حداکثری از میدان‌های مشترک، جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه به میزان ۸۲ میلیون فوت مکعب در روز به یک شرکت ایرانی واگذار و مراحل اجرایی آن آغاز شد.
تدوین برنامه جامع مدیریت انرژی در شرکت نفت مناطق مرکزی دنبال می‎شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید