يكشنبه 15 تير 1399   01:30:29
20:481399/3/8
واحدهای گاز و گاز مایع مناطق نفت‌خیز جنوب نوسازی می‌شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید گفت: کارخانه های گاز و گاز مایع(NGL) شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در برنامه تعمیر و نوسازی قرار دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، فرخ علیخانی روز چهارشنبه (هفتم خردادماه) در بازدید از تاسیسات گاز و گازمایع ۴۰۰، ۵۰۰، ۹۰۰ و ۱۰۰۰ مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: این بازدید با هدف بررسی وضع این واحدها انجام شد که پس از ارزیابی‌های فنی و اقتصادی  برنامه بازسازی، نوسازی و یا تجمیع آنها تعریف و اجرا خواهد شد.

وی افزود: همچنین بررسی اولیه وضع ناوگان آتش‌نشانی مناطق نفت‌خیز جنوب از دیگر اهداف این بازدید است و در نظر داریم ماشین‌ها و ایستگاه‌های آتش‌نشانی این شرکت را طی چند مرحله مطابق با استانداردهای روز نوسازی و بازسازی کنیم.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید ادامه داد: بررسی وضع خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا و پشتیبانی از اقدام‌های بهداشتی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی از دیگر اهداف این بازدید است.

علیخانی طرح نوسازی و بازسازی تاسیسات را یک کار بزرگ و ملی خواند و تصریح کرد: پس از چند سال کار مطالعاتی که توسط کارشناسان مناطق نفت‌خیز جنوب انجام گرفت در بخش‌های فرآورش و NGL تعدادی از این تاسیسات باتوجه به قدمت و تغییر خوراک و دیگر شرایط کاندید طرح نوسازی و بازسازی شدند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: اگرچه مهندس محمدی محصول مناطق نفتخیز جنوب است اما من به عنوان یک نقطه عطف از ایشان یاد می‌کنم زیرا با استفاده از تفکر علمی ایشان می‌توان ساعت‌ها برنامه‌ریزی را در فیزیک یک مسئله پیاده کرد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید همچنین با قدردانی از تلاش کارکنان مناطق نفت‌خیز جنوب، اظهار کرد: باوجود حجم بالای کار و فشردگی برنامه‌ها در این شرکت، فرهنگ عشق و علاقه به سازمان در این شرکت نهادینه شده است و دلسوزی شما به کار و تلاش انگیزه ما برای رفع بخشی از مشکلات را دوچندان می‌کند.

پیگیری پروژه‌های نوسازی تاسیسات با یک همکاری مستمر و پیوسته تیمی

احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز با بیان اینکه پروژه‌های نوسازی تاسیسات در شمار پروژه‌های ملی هستند و کل کشور از آن منتفع خواهد شد، گفت: انتظار داریم با یک همکاری مستمر و پیوسته تیمی و ضمن توجه به عنصر زمان، در یک بازه زمانی قابل قبول این کار را اجرایی و به سرانجام برسانیم.

وی کار در صنعت نفت را بسیار پیچیده توصیف کرد و با اشاره به رعایت حداکثری ایمنی در کار افزود: در بحث ایمنی با شک و تردید نباید به مسائل نگاه کرد و ضرورت دارد با گردآوری داده‌ها و  اطلاعات صحیح  و به روز به یک سطح قابل قبول و ایمن  از فرآیند انجام کار رسید.

در این بازدیدها مدیران عامل شرکت‌های تابعه مارون، آغاجاری و گچساران ضمن بیان برخی از نظرات خود، وضع فعلی تأسیسات گاز و گاز مایع  را تشریح کردند و پیشنهادهای خود را به منظور بازسازی و نوسازی آنها ارائه دادند.

علیخانی و هیأت همراه روز سه‌شنبه (ششم خردادماه) از واحدهای گاز و گاز مایع ۶۰۰، ۷۰۰ و ۸۰۰ شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون بازدید و بررسی‌های لازم را درباره اجرای طرح نوسازی و بازسازی تاسیسات انجام دادند.

2/29431

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب


کلمات کليدي
کارخانه های گاز و گاز مایع، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، نوسازی تاسیسات، NGL
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ساخت مخزن گل حفاری در مناطق نفت‌خیز جنوب‬
  • 1399/4/14 شنبه ساخت مخزن گل حفاری در مناطق نفت‌خیز جنوب‬
    مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اعلام کرد: به همت کارکنان متخصص مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌ها، ‫مخزن گل حفاری دکل‌های تعمیراتی به‌طور کامل با استفاده از امکانات و تجهیزات مازاد ساخته شد. ‬
طرح‌های مسئولیت اجتماعی به سمت توانمندسازی جوامع محلی جهت‌دهی می‌شود
تلاش مناطق نفت‌خیز جنوب برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای زیر سایه تحریم‌ها
  • 1399/3/26 دوشنبه تلاش مناطق نفت‌خیز جنوب برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای زیر سایه تحریم‌ها
    اجرای طرح‌های EPD و EPC، نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن نفتی از سوی بزرگترین شرکت تولید کننده نفت ایران یعنی مناطق نفت‌خیز جنوب، فصل تازه‌ای از کار در این صنعت استراتژیک را رقم زده است. اما برخی اظهارات تحت عنوان مرخص کردن تعدادی از دکل‌های شرکت ملی حفاری ایران پرسش‌هایی را در این باره به وجود آورده است.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید