10:331398/6/20

متراژ حفاری چاه های نفت مناطق مرکزی از مرز 41 هزار متر گذشت/ تکمیل حفاری 10 حلقه چاه در سال جاری

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، گفت: این شرکت طی سال گذشته در مجموع با انجام 41 هزار و 325 متر عملیات حفاری ، 16 حلقه چاه تکمیل کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رامین حاتمی با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال 1397 در مجموع 16 حلقه چاه تکمیل شده که از این تعداد 11 حلقه چاه جدید و پنج حلقه چاه تعمیری است. جمع متراژ حفاری نیز حدود 36 هزار و 980 متر چاه جدید و چهار هزار و 345 متر چاه تعمیری  را شامل می شود.

وی افزود : از 16 حلقه چاه حفاری شده، هفت حلقه چاه جدید نفتی و چهار حلقه چاه جدید گازی است و  حفاری چاه های تعمیری نیز شامل سه چاه تعمیری نفتی و 2 چاه تعمیری گازی است.

حاتمی با بیان اینکه سال گذشته به طور متوسط از هشت  دکل استفاده شده است،  درباره وضعیت چاه های حفاری شده نفتی و گازی گفت: چاه های نفتی جدید در میدان های سعادت آباد، پایدار غرب، دهلران و نفت شهر و چاه های گازی جدید در میدان های نار، خانگیران، هما و تنگ بیجار و چاه های تعمیری نفتی در میدان های آبان، چشمه خوش و دهلران و  تعمیری گازی در میدان خانگیران قرار دارد.

وی درباره برنامه حفاری شرکت نفت مناطق مرکزی در سال جاری تصریح کرد: تاکنون تعداد10 حلقه چاه تکمیل شده است که از این تعداد، هشت حلقه چاه جدید و 2 حلقه چاه تعمیری است که از این هشت حلقه چاه جدید سه چاه نفتی و پنج چاه گازی را شامل می شود.چاه های تعمیری نیز یک چاه نفتی و یک چاه گازی است.

به گفته حاتمی، متراژ حفاری در سال جاری، 6 هزار و 840 متر چاه های جدید و یکهزار و  224 متر چاه های تعمیری را    در بر می گیرد. متراژ کلی این 10 حلقه چاه 29 هزار و 421 متر است. متوسط استفاده از  دکل های حفاری  در حال حاضر نیز شامل هفت دکل  است و تا پایان امسال تعداد  10 تا 11 حلقه چاه نیز تکمیل می شود.

1/252125


 
کلمات کليدي
رامین حاتمی، حفاری چاه، شرکت نفت مناطق مرکزی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


اخبار مرتبط
 254 میلیون مترمکعب گاز تحویل شرکت ملی گاز ایران شد (+فیلم)
ضرورت بازرسی فنی از خطوط لوله جريانی گاز و تاسيسات سراجه قم
تعمیرات اساسی تاسیسات شرکت نفت مناطق مرکزی پایان یافت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید