13:051398/5/22
اقدامات نفت فلات قاره در مسیر خدمت رسانی به بومیان لاوان تشریح شد:
سرانه 116 میلیون ریالی هر یک از بومیان لاوان از بودجه نفت فلات قاره

شرکت نفت فلات قاره ایران، همسو با برنامه های تدوین شده در شرکت ملی نفت ایران در مسیر عمل به مسئولیت های اجتماعی، خدمات موثری را به بومیان منطقه لاوان ارائه کرده است.


به گزارش NIOC، شرکت نفت فلات قاره ایران تاکنون اقدامات قابل توجهی در راستای ارتقای وضعیت عمومی جزیره لاوان و بهبود ساختارهای فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اهالی، اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی، آموزشی، بهداشتی و درمانی، محیط زیستی، تفریحی و اشتغالزایی را که ماهیت آن با مسئولیت اجتماعی شرکت همسو بوده است را به سرانجام رسانده است.

توزیع آب شرب و تامین برق رایگان، خدمات ترابری و مسافرتی و خدمات اعزام بیمار از جمله خدماتی است که این شرکت به بومیان دهکده لاوان ارائه می دهد که در  یک سال گذشته در مجموع رقمی در حدود 15 میلیارد تومان را شامل شده است.

در عین حال با توجه به جمعیت 2 هزار نفری این منطقه، سرانه تخصیص یافته به اهالی لاوان به رقم 11 میلیون و 600 هزار تومان در سال افزایش یافته است که رقم قابل توجهی است. به عبارتی به هر یک از اهالی در ماه یک میلیون تومان از سوی شرکت نفت فلات قاره، خدمات ارائه می‌شود که عمده آن شامل آب و برق رایگان است.

در این راستا، میزان آب مصرفی دهکده لاوان در بازه زمانی یک سال گذشته (1397) حدود 968.85 مترمکعب برای هر نفر بوده است که افزون بر آن تامین 100 درصدی برق دهکده لاوان را شرکت نفت فلات قاره انجام داده است.

میزان برق مصرفی برای هر نفر از اهالی دهکده در مقطع زمانی مورد بررسی، حدود 11 میلیارد و 355 هزار کیلووات ساعت تخمین زده می شود؛ این در حالی است که آب و برق از زیرساخت‌های اجتماعی محسوب شده و تامین آن به عهده وزارت  نیرو است.

در عین حال با توجه  به افزایش معدل 12 درصدی نیازمندی به آب و برق در منطقه و دهکده لاوان و همچنین محدودیت و هزینه‌های بالای تولید انرژی در کشور، خدمت رسانی از سوی شرکت نفت فلات قاره ایران را با دشواری هایی مواجه خواهد کرد که در این زمینه لازم است تا زیرساخت‌های پشتیبانی از سوی سایر نهادهای دولتی و وزارت نیرو تامین شود.

ارائه خدمات ترابری و مسافرتی رایگان

ارائه خدمات ترابری و مسافرتی نیز برای اهالی دهکده به صورت رایگان از دیگر خدماتی است که از سوی شرکت نفت فلات قاره ایران برای حمایت از بومیان منطقه لاوان انجام می شود. به طوری که هزینه امور مسافرت و ارائه خدمات شناور و هواپیما برای هر نفر یک میلیون و 72 هزار ریال و استفاده از بالگرد و شناور برای اعزام پزشکی رقمی حدود 516 هزار و 933 ریال برای هر نفر بوده است. افزون بر آن ارائه خدمات واحدهای نوسازی و تعمیرات برای هر نفر 251 هزار ریال و ارائه خدمات واحدهای تدارکات و امور کالا حدود 531 هزار و 913 ریال به ازای هر نفر در مقطع مورد بررسی بوده است.

همچنین 50 درصد از کادر پزشکی متشکل از پزشک و... به طور مستقیم برای اهالی تامین شده است و  در صورت نیاز، بیماران از طریق بالگرد، کشتی و هواپیما به مقاصد درمانی هدایت شده‌اند.

شرکت نفت فلات قاره ایران همچنین در زمینه ارائه خدمات آموزشی نیز سعی کرده است تا با مشارکت خیران مدرسه ساز و مجری‌گری شرکت نفت فلات قاره اقدامات موثری را ا نجام دهد. همچنین در زمینه ساخت باشگاه ورزشی، بازسازی مدارس قدیمی، مساجد، جاده و برگزاری مجالس مختلف نیز خدمات موثری از سوی این شرکت ارائه شده است.


23122/4
 
کلمات کليدي
نفت فلات قاره، لاوان، مسئولیت های اجتماعی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


اقدام‌های زاگرس جنوبی برای صیانت از محیط زیست
تعویض موفقیت‌آمیز رایزر خط اصلی انتقال نفت میدان رشادت
ارسال محموله کمک‎های شرکت نفت و گاز مارون به مسجدسلیمان