17:351398/5/20

ساخت و تعمیر ۵۲۱ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت در زاگرس جنوبی

از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۵۲۱ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت و گاز توسط شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ساخته و یا تعمیر شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر عملیات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی درباره مشارکت بخش خصوصی در ساخت و تعمیر این اقلام اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۴۹۹ قطعه از اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز با مشارکت و حمایت این شرکت، از سوی شرکت های توانمند داخلی ساخته و ۲۲ قلم کالا نیز تعمیر شده است.

سید محمود میرباقری با اشاره به شناسایی شرکت های توانمند داخلی و ضرورت حمایت از آنها در پیشبرد طرح های ملی و با توجه به اهمیت تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید، خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت و اهمیت توانمندسازی و لزوم شناسایی و حمایت از شرکت‎های داخلی، اداره مهندسی تعمیرات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال‎های گذشته با تشکیل کارگروه های فنی، تخصصی در حوزه های برق، مکانیک و ابزار دقیق، ضمن انجام فاز مطالعاتی پروژه‎های ساخت و یا تعمیر تجهیزات مورد نیاز، تلاش زیادی در جهت بومی سازی تجهیزات صنعت نفت داشته است.

وی تعمیر یک دستگاه VGV Controller، سه عدد کارت تغذیه الکترونیکی و ساخت پیچ و مهره کوپلینگ توربین زیمنس SGT ۴۰۰ که یکی از توربین های پیشرفته صنعت نفت و گاز است، از جمله فعالیت های تعمیراتی انجام گرفته توسط زاگرس جنوبی در سال جاری عنوان کرد. همچنین تعمیر انواع شیرآلات، الکتروموتور، پمپ‎های هیدرولیکی، ترانسفورماتور و ساخت انواع اورینگ، واشر، رینگ، چرخ‎دنده، دستگاه های برش و ... از دیگر اقلام تعمیری و یا ساخته شده توسط این شرکت می توان نام برد.

میرباقری افزود: فاز مطالعاتی ساخت و یا تعمیر تجهیزات توسط تیم‎های متخصص این شرکت که تجربه سال ها کار در تاسیسات نفتی را دارند، انجام می شود.

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی رویه و فرایند اجرای کار در حوزه ساخت و تعمیر قطعات در این شرکت را بر مبنای دو رویکرد مهندسی معکوس و مهندسی منفی دانست و تصریح کرد : شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در زمینه ساخت و یا تعمیر تجهزات مورد نیاز صنعت نفت، دو رویکرد مهندسی معکوس و مهندسی منفی(تجهیزاتی که با هدف وابستگی دائم مشتری توسط سازندگان خارجی با کیفیت پایین ساخته می شود) در زمینه ساخت تجهیزات تکنولوژی پیچیده (هایتک) صنعت نفت را با اولویت دو شاخص زمان و میزان هزینه تمام شده، دنبال می کند.

بر اساس این گزارش، شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از شرکت های زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و از جمله شرکت های تولید کننده نفت و گاز کشور است که پنج منطقه عملیاتی آغار و دالان، پارسیان، سروستان و سعادت‎آباد، نار و کنگان و سرخون و گشوری جنوبی را در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان راهبری می کند.

2/27193
کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، ساخت داخل، تجهیزات، تعمیر کالا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


تولید ایمن و پایدار مهمترین اولویت شرکت ملی نفت ایران است
چالش‎های شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی بررسی شد
صرفه‎جویی ۲۸ هزار یورویی با تعمیر توربین زیمنس در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی