يكشنبه 15 تير 1399   00:50:24
17:211398/8/21

امکان بهره‌مندی نفت و گاز پارس از امكانات پژوهشگاه نفت در مسیر تحقق اهداف

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت به جايگاه و امكانات این مرکز اشاره كرد و گفت: اين مجموعه از سرمايه‌هاي انساني، فكري، دانشي، فيزيكي و آزمايشگاهي ارزشمند و منحصر به‌فردي برخوردار است و براي بسياري از سازمان‌ها و نهادي‌هاي مختلف به عنوان مرجع محسوب مي‌شود و شركتي نظير نفت و گاز پارس مي‌تواند از تمامي اين امكانات در راستاي اهداف خود بهره‌مند شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جعفر توفیقی در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس که امروز (سه شنبه، 21 آبان) در این شرکت برگزار شد، نگاه معتمدانه شرکت نفت و گاز پارس به پژوهشگاه صنعت نفت را موجب تقویت روحیه تعامل در حرکت در مسیر نیازها و اهداف صنعت خواند و گفت: همواره تلاش شده است كه فعاليت‌هاي اين مجموعه به توسعه فناوری منجر شود و ارائه راه‌حل، تست‌هاي ميداني و اثبات تكنولوژي و تاييد كارفرما از موضوعاتي است كه همواره در انجام پروژه‌هاي اين سازمان مورد توجه قرار مي‌گيرد.

توفيقي اثربخشي پروژه‌هاي پژوهشگاه در صنعت نفت و گاز را بسيار مهم برشمرد و افزود: تاكيد وزير نفت نيز بارها بر اين نكته بوده است كه تمامي پروژه‌ها بايد از اثربخشي قابل ملاحظه‌اي در صنعت برخوردار باشند، از اين رو تمامي ارائه گزارش های ما به مسئولين ذيربط با آمار و ارقام و ميزان اثربخشي و اثبات تكنولوژي همراه است.

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت ادامه داد: اين اطمينان را به مجموعه نفت و گاز پارس خواهيم داد كه سازمان ما همواره در كنار شما است و براي پژوهشگاه نيز همكاري با شركتي صاحب نام و اثربخش در بخش راهبردي كشور مايه مباهات است.

توفيقي به تجربه های جهاني در حوزه فعاليت‌ شركت‌هاي معتبر اشاره كرد و گفت: اين تجربه‌ها حاكي از آن است كه چندين مركز تحقيق و توسعه در كنار شركت‌هاي برتر نفت و گاز وجود دارد و مسایل مطرح شده در جلسه امروز چنانچه براي آن‌ها راه‌حلي ارائه شود ارزش افزوده بسيار به همراه خواهد داشت.

وی افزود: پژوهشگاه صنعت نفت با بودجه‌هاي اندكي كه ساليانه صرف مي‌كند مي‌تواند ارزش‌ اقتصادي بسيار بالايي را براي كشور خلق كند و همواره محققان اين مجموعه در تلاش هستند كه براي مشكلات شركت‌هاي نفتي و غير نفتي راه‌حل‌هاي مناسب ارايه كرده و رضايت كارفرما را نيز جلب كنند.

توفيقي در همين راستا تصريح كرد: پژوهشگاه صنعت نفت يك نهاد وابسته به وزارت نفت و صنعت نفت است و اين مجموعه آمادگي دارد تا در تمامي زنجيره صنعت نفت از بالادست، پايين دست تا انرژي و محيط زيست و به ويژه موضوعات ازدياد برداشت و خوردگي كه از تخصص‌هاي اين سازمان محسوب مي‌شود به صنعت خدمات ارائه کند.

در ادامه اين جلسه معاون فناوري و روابط‌ بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت گزارشي از ميزان اثربخشي‌ پروژه‌هاي پژوهشگاه در دو سال اخير ارائه كرد. همچنین در این نشست زمینه ها برای همکاری های آتی بررسی شد.

2/28029

منبع: روابط‌ عمومي پژوهشگاه صنعت نفت


کلمات کليدي
شرکت نفت و گاز پارس، پژوهشگاه صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
تداوم عملیات تولید و تعمیرات سالانه سکوهای گازی پارس جنوبی
بازسازی مشعل اصلی سکوی فاز یک پارس جنوبی
  • 1399/3/20 سه‌شنبه بازسازی مشعل اصلی سکوی فاز یک پارس جنوبی
    رئیس تعمیرات عملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس از تعمیرات اساسی و بازسازی کامل مشعل اصلی سکوی فاز یک پارس جنوبی از سوی متخصصان و مهندسان داخلی در کارگاه عملیات این شرکت خبرداد.
عملیات اسیدکاری گسترده چاه‌های فاز ۸ میدان گازی پارس جنوبی آغاز شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید