17:511398/8/21
مدیرعامل POGC تاکید کرد:
ضرورت فعالیت تحقیقاتی مستمر و بلندمدت با استفاده از امکانات و توانمندی پژوهشگاه نفت

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تاكيد بر اين‌كه مسایلی مانند خوردگی و مشکلات خطوط لوله موضوعي نيست كه با مطالعه كوتاه مدت بتوان به نتيجه جامعي دست يافت، گفت: در اين زمينه مي‌بايست به صورت مستمر و گروهي فعاليت كرد و در كشور به جز پژوهشگاه صنعت نفت، مجموعه‌اي وجود ندارد كه امكانات آزمايشگاهي و تحقيقاتي مناسبي داشته باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد مشكين‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در این نشست که روز سه‌شنبه (21 آبان‌ماه) در اين شركت برگزار شد، گفت: اميدوارم اين جلسه گشایشی براي ارتقاء همكاري‌هاي اين دو مجموعه باشد.

محمد مشکین فام گفت: موضوع پايش و نگهداشت تولید را باید با جديت دنبال كنيم چرا كه قريب به 75 درصد گاز كشور از ميدان پارس جنوبي توليد مي‌شود، از اين رو توجه ويژه به اين زنجيره باید در دستور كار قرار گيرد.

وي به موضوع خوردگي درتاسيسات پارس جنوبی نيز اشاره كرد و گفت: با توجه به عمر برخی تاسيسات و رسيدن به نيمه دوم عمر آن‌ها موضوع خوردگي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است از اين رو از پژوهشگاه صنعت نفت مي‌خواهيم كه در اين زمينه مساعدت کند تا بتوانيم اين امر را به صورت مدوني به لحاظ علمي و اجرايي پيگيري و كنترل کنیم.

مشکین فام با تاكيد بر اين‌كه مسایلی مانند خوردگی و مشکلات خطوط لوله موضوعي نيست كه با مطالعه كوتاه مدت بتوان به نتيجه جامعي دست يافت، گفت: در اين زمينه مي‌بايست به صورت مستمر و گروهي فعاليت كرد و در كشور به جز پژوهشگاه صنعت نفت، مجموعه‌اي وجود ندارد كه امكانات آزمايشگاهي و تحقيقاتي مناسبي داشته باشد كه بتواند به صورت منسجم فعاليت کند و از آنجا كه اين يك طرح ملي براي كشور محسوب مي‌شود از پژوهشگاه مي‌خواهيم كه در قالب يك قرارداد درازمدت با مجموعه ما همكاري کند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزود: بايد به موضوعات پايش و روش نگهداشت خطوط لوله به صورت عملياتي توجه شود و صرفا فعاليت‌ها نبايد به شكل تحقيقاتي باشد چرا كه نتيجه فرآيند بسيار حايز اهميت است.

مشکین فام به همكاري اين دو مجموعه در حوزه بالادستي نيز اشاره كرد و گفت: موضوعات مرتبط با مخزن از اهميت ويژه‌اي براي ما برخوردار است و همان‌طور كه وزير نفت تاكيد کرد چنانچه بازيافت از مخازن، يك درصد افزايش يابد اين امر مي‌تواند منفعت بسياري را براي كشور به همراه داشته باشد، از اين رو پژوهشگاه به عنوان بازوي پژوهشي وزارت‌ نفت مي تواند ما را ياري كند.

3/28019

منبع: روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت


کلمات کليدي
پژوهشگاه صنعت نفت، شرکت نفت و گاز پارس
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


اخبار مرتبط
عملکرد وزارت نفت در توسعه پارس جنوبی
نصب سازه‌های جانبی دو سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی
پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی به یکدیگر متصل می‌شوند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید