دوشنبه 6 خرداد 1392 معرفی مدیریت

مدیریت نظارت بر تولید نفت و گاز یکی از مدیریت‌های ستادی شرکت ملی نفت ایران می‌باشد که سازمان اولیه آن مصوب 79/03/29 اداره تشکیلات و روش‌های وزارت نفت می‌باشد. این مدیریت فعالیت رسمی خود را پس از حکم شماره م‌ع/3294 مورخ 82/04/14 مدیرعامل محترم وقت شرکت ملی نفت ایران (جناب آقای میرمعزی) به جناب آقای شهاب‌الدین آغاز نمود. از بهمن ماه 1383 لغایت شهریور ماه 1389 سمت مدیریت این اداره بر عهده آقای مهندس سروشی قرار داشت و از مهر ماه 1389 تا تیر ماه 1393نیز این سمت به عهده آقای مهندس جباری و از آن پس بر عهده آقای مهندس جشن ساز گذاشته شده است.

 مهمترین اهداف و وظایف مدیریت نظارت بر تولید نفت و گاز عبارتند از:

  • نظارت عالیه بر تحقق بهینه برنامه‌های تولید و توزیع، عملکرد صحیح سیستم‌های اندازه‌گیری کمیت و کیفیت، تعمیرات تأسیسات بالادستی و پایین‌دستی مرتبط با نفت‌خام، گاز، مایعات و میعانات گازی و دیگر فرآورده‌های هیدروکربنی.

  • نظارت عالیه بر تحقق بهینه برنامه‌های تزریق آب و گاز در جهت حصول اطمینان از تولید صیانتی و ارتقای ضریب برداشت از مخازن نفتی و گازی با بکارگیری فن‌آوری‌های پیشرفته و روزآمد.

  • نظارت مستمر جهت افزایش تولید از میادین مشترک نفت و گاز.

  • نظارت عالیه بر طرح‌ها و پروژه‌های موثر بر تولید و نیز افزایش توان کارشناسی تأسیسات بالادستی و پایین‌دستی.

نظارت مستمر بر مراکز نگهداری و کنترل انتقال داده‌های محصولات تولیدی شرکت ملی نفت ایران. این مدیریت در تاریخ  85/11/18موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO-9001-2000 از شرکت بیرو وریتاس ( BVQI : BUREAU VERITAS CERTIFICATION ) و در تاریخ 88/11/14 موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO-9001-2008 از شرکت BSI-NIS CERT گردید. هم اکنون این مدیریت در قالب 4 معاونت "نظارت بر تولید نفت"، "نظارت بر تولید گاز"، "نظارت بر مبادلات و سنجش کمی و کیفی نفت و گاز و "هماهنگی و نظارت بر تحویل نفت، فرآورده و تعمیرات" با 72 سمت سازمانی و 65 نفر نیروی رسمی و 9 نفر نیروی قراردادی در جهت پیشبرد اهداف فوق مشغول به فعالیت می‌باشد.بازگشت به صفحه اصلی

 
امتیاز دهی
 
 


خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما